Forum › Övrigt › Projekt / Min bil › Saab 99 GLi (nybörjar renovering) › Sv: Re: Saab 99 GLi (nybörjar renovering)
Jo då det tar sig sa han som tände eld på logen..
Bromsarna är fixade. Just nu står bilen på svets ute i skogarna i Köpingstrakten. :welding: Eftersom att jag hade ett akvarium i skuffen varje gång det regnade ute så blev det en hel del svetsande ”därbak”. Just nu är det dörrarnas undersidor som håller på att svetsas. Av någon konstig anledning fanns det rost där….. :crying:
Sedan drömmer jag fortfarande om att få sätta på ett sportavgassystem, men jag har inte kunnat hitta något att köpa. Eller ens någon som har ritningar, tyvärr.
Men sedan är det ”bara” att åka till besiktningen. Å sedan har jag ytterliggare en GLI att ta tag i men den lär kräva många å långa timmar med svetsen…. :doh: