Rally stolar
- Detta ämne har 8 svar, 4 deltagare, och uppdaterades senast 2008-04-02 18:15 av
Karl Ask.
-
FörfattareInlägg
-
Nu har jag monterat rally stolar och bättre bälten i Saaben. Stolarna är tidsenliga med bilen, de är från 70-talet.
Var inte helt lätt att få till den konstiga vinken till pedalerna i saab men annars gick den bra.
Även montrat en intercom så att man kan höra vard kartläsaen säger.
Karl wrote:Som sagt blev det riktigt snyggt. Du måste helt klart bjuda på en åktur nu när man sitter skönt och stilla som passagerare också. Det är du skydlig för vinterförvaringen. 😉Ställ dig i kön 😉
Men vars är sportratten då?
2x 92B -53 (Svart)
95 -61 (Pärlgrå)
99 -69 Custom (Vit)
900 TurboS Cabriolet -91 (Platinagråmetallic)
9000 CDE -94 (Platinagråmetallic)
9-5 Anniversary Edition, -07 (Ice Blue Metallic)
9-3 Griffin -12 (Carbon Grey Metallic)Va tycker ni inte att min ratt är sportig 😉 det kanske kommer en v4 rally ratt med tiden.
Var ute igår kväll och testade inför rally som jag skall köra på lördag. Satt mycket bra i de nya stolarna men den största skillnade var intercomen för nu kan man prata med den som sitter brevid :hype:.
april 2, 2008 kl. 13:44 #119945Kalle, du har väl inte glömt att anmäla dig till backtävlingen i Uddevalla?
Mvh
Anders -
FörfattareInlägg
- Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.
