Klassisk SAAB 900 till bröllop
- Detta ämne har 3 svar, 3 deltagare, och uppdaterades senast 2014-01-29 08:14 av .
- Du måste vara inloggad för att svara på detta ämne.
Forum / Modellspecifika forum / OG900 / Klassisk SAAB 900 till bröllop
Hej,
Letar efter en klassisk SAAB 900 turbo + chaufför till vårt bröllop i Stockholm den 8:e februari 2014! Upphämtad vid 14.30.
Vill du visa upp din klassiska SAAB på skansen och sen köra oss tilll Ängby Slott i Bromma?
Hör av dig om du är intresserad så kan vi diskutera pris!
Mvh,
Amanda
Fast självklart så kör man bara åt ”vänner”, eller hur. 😛 Finns väl ingen som är så genom-ärlig att man tar upp den lilla inkomsten i sin deklaration. Har själv kört några gånger i min cab, men bara åt ”vänner” då.
Svårt hitta nån som vill ta ut bilen nu på vintern dock. Jag hade kunna ställa upp om det var i Göteborg och på sommaren….
mmm fast det är ju främst inte inkomsten i sig det handlar om utan försäkringsbolaget……………Hamnar man i en trafikolycka i ett sådant ekipage så kan det ju bli så att bolaget granskar detta lite noggrant för det är inget okänt för bolagen direkt. Kan ju bli riktigt knivigt om de kommer fram till att försäkringen inte gäller och man själv får stå för fiolerna.
Innebär att innehållet endast är tillgängligt för medlemmarBli medlem